Тандем-стрибок з інструктором вважається найбільш безпечним з усіх видів стрибків, тому що всі питання на себе бере досвідчений інструктор з більш ніж 1000 стрибків, а вам залишається тільки насолоджуватися усією гамою позитивних емоцій і прекрасними видами.

Асоціація “ПАРА-СКУФ” проводить стрибки з парашутом на аеродромі Чайка, який знаходиться в 5 км від Києва.

Для здійснення першого стрибка необхідно попередньо бронюватися на стрибки за кілька днів по телефону +38 067 212-21-22, уточнити всі питання і заплануватися в підйом. Спортсмени можуть приїжджати на аеродром без попереднього запису.

Якщо погода дозволяє, наш парашутний клуб працює цілий рік. Активний, теплий сезон стрибків починається у квітні і закінчується в кінці жовтня. В інші місяці ми орієнтуємося на погоду, здійснюємо стрибки при наявності відповідних метеоумов.

У теплу пору року (з квітня по листопад) стрибки з парашутом в Києві виконуються в п’ятницю, суботу, неділю та святкові дні. У зимовий період стрибаємо в суботу та неділю при наявності відповідних метеоумов.

 • Якщо вас заколисало, то необхідно дихати глибше і попередити про це інструктора, щоб він не робив різких маневрів під парашутом.
 • Якщо у вас заклало ніс, виконайте прості дії: затисніть рукою ніс, щільно закрийте рот, видихніть, відкрийте рот. Ці ж дії виконуйте під час зльоту або після розкриття купола, якщо відчуєте неприємні відчуття. Вони допоможуть компенсувати тиск. Також, якщо у вас нежить, необхідно обов’язково добре промити ніс судинозвужувальними краплями перед стрибком.

Не рекомендуємо вам багато їсти перед стрибком, але й голодним бути не варто. Будь-яке овочеве блюдо або суп підійде. Вживання будь-якого виду алкоголю перед стрибком суворо заборонено!

 • Інструктаж перед тандем-стрибком з інструктором триває близько 15 хвилин.
 • Інструктаж перед самостійним стрибком з круглим парашутом і парашутом типу “крило” (Static Line) триває близько 3,5 годин.
 • Для здійснення тандем-стрибка з інструктором вам необхідно заздалегідь зателефонувати за телефоном +38 067 212-21-22 та заплануватися на певну годину в підйом. Потім приїхати на аеродром до запланованого часу.
 • Для здійснення самостійного стрибка з парашутом типу “крило” (Static Line) вам необхідно приїхати на реєстрацію на інструктаж, яка проводиться з 8:00 до 9:00. Особи, які прибули після 9:00 ранку, до інструктажу і стрибків у цей день не допускаються.
 1. Вам необхідно пройти до Маніфесту (він знаходиться в адміністративній будівлі, поряд з виходом на майданчик аеродрому).
 2. Пред’явіть на Маніфесті свій подарунковий сертифікат або оплатіть стрибок, там вам видадуть анкету, яку необхідно заповнити. Також, ви можете заповнити анкету заздалегідь, скачавши її у нас на сайті.
 3. Ви можете додатково замовити фото і відеозйомку.
 4. Ближче до вашого підйому, тандем-інструктор допоможе вам підібрати комбінезон, шолом, окуляри і рукавички, одягне на вас підвісну систему, проведе наземний інструктаж.
 5. Після огляду вашого спорядження керівником стрибків, ви разом з інструктором пройдете в літак АН-28.
 6. У літаку інструктор ще раз перевірить свою і вашу екіпіровку, піджене і пристебнете підвісну систему.
 7. Намагайтеся дотримуватися всі інструкції тандем-майстра.
 8. У вільному падінні намагайтеся дихати носом, не відчиняйте рот. Якщо вас знімає повітряний оператор, намагайтеся посміхатися, показувати позитивні знаки, не падайте як колода.
 9. Інструктор похлопає вас по плечу перед розкриттям парашута.
 10. Приземлення пройде дуже м’яко на ноги інструктора, по команді інструктора вам всього лише потрібно буде підняти ноги.
 11. Після приземлення ви отримаєте Диплом про проходження тандем-стрибка. Фото і відео будуть готові через 10 хвилин.
 12. За бажанням, ви можете йти на подальше навчання за програмою AFF, після якого ви зможете здійснювати самостійні стрибки.
 • Не рекомендується людям з порушеннями опорно-рухового апарату, хворобами серцево-судинної системи, психічними розладами, дітям до 10 років і вагітним жінкам.
 • Не проводяться стрибки з людьми вага у яких більше 120 кг.
 • На Аеродромі Чайка кожен день знаходиться черговий лікар, який зможе надати першу необхідну допомогу.

Тандем-стрибок з інструктором – це найбільш безпечний вид стрибка. Якщо ви будете виконувати всі вказівки тандем-інструктора, то ризик отримання травм буде мінімальним. Статистика травм і нещасних випадків для тандем-стрибків вкрай мала. Але треба розуміти, що парашутний спорт – екстремальний вид спорту.

Всі парашутні системи на Аеродромі Чайка оснащені запасним парашутом, який досвідчений інструктор при необхідності відкриває. Все тандем-інструктора мають навички реагування в особливих випадках і досвід управління запасним парашутом, без цього неможливо отримати ліцензію тандем-майстра.

Більш того, всі парашутні системи обладнані приладом, що страхує. Він автоматично вводить в дію запасний парашут, якщо на висоті 600 метрів швидкість зниження перевищує допустиму, а дій інструктора не було.

Для тандем-стрибка практично немає обмежень за віком, так як на себе всю роботу бере досвідчений тандем-інструктор.

 • Допускаються неповнолітні діти від 10 років з усвідомленим бажанням стрибнути з парашутом і письмовим дозволом від батьків.
 • Для літніх людей обмеження можуть бути тільки пов’язані зі здоров’ям, проблемами з серцево-судинною системою і психічними відхиленнями.

Обмеження по вазі становлять 120 кілограм – це максимальне навантаження на парашутну систему для тандем-інструктора з пасажиром.

Починаючи з моменту інструктажу і до самого приземлення пройде приблизно 45 хвилин за часом:

 • 20 хвилин екіпіровки і інструктажу;
 • 20 хвилин підйому на літаку;
 • 1 хвилина вільного падіння;
 • 3-5 хвилин польоту під куполом.

Висота стрибка з тандем-інструктором 4000-4200 метрів, висота розкриття парашута 1500 метрів.

 • Документи, що засвідчують вашу особу.
 • Взуття на товстій підошві, яка жорстко кріпиться на стопі (наприклад, спортивні кросівки).
 • В пізній осінній та ранній весняний час рекомендуємо брати з собою рукавички, термобілизну або спортивний костюм, поверх якого ви зможете надіти комбінезон.
 • Групу підтримки і гарний настрій!

Збір і запис на інструктаж проводиться з 8:00 до 9:00 на аеродромі Чайка. Особи, які прибули після 9:00 ранку, до інструктажу і стрибків у цей день не допускаються. Інструктаж триває близько 3,5 годин.

Для виконання самостійного стрибка з парашутом типу “крило” за програмою Static Line допускаються люди у віці від 16 років. Для літніх людей обмеження можуть бути тільки за станом здоров’я. Допускаються люди без психічних відхилень і серцево-судинних захворювань, в гарній фізичній формі.

Для самостійного стрибка з парашутом типу “крило” за програмою Static Line діють обмеження по вазі від 40 до 120 кілограм.

Самостійні стрибки з парашутом типу “крило” за програмою Static Line проводяться з висоти 1000 метрів з літака АН-2.

 • Документи, що засвідчують вашу особу.
 • Взуття на товстій підошві, яка жорстко кріпиться на стопі (наприклад, спортивні кросівки).
 • З одягу беріть з собою спортивний костюм. В пізній осінній та ранній весняний час рекомендуємо брати з собою рукавички і термобілизна.
 • Групу підтримки і гарний настрій!
Call Now Button