Аеродром «Чайка» знаходиться в 10 км від Києва. Є частиною спорткомплексу «Чайка».

Сезон роботи аероклубу – з квітня по листопад. На Аеродромі Чайка проводяться стрибки з парашутом – Static Line з парашутом типу “крило”, тандем-стрибки з інструктором, стрибки спортсменів-парашутистів та навчання новачків за програмою AFF.

Також, на аеродромі розташований аероклуб, проводяться навчальні польоти на літаках і планерах. На Чайці є приміщення для авіамоделістів і кілька кордодромів. На них часто проводять змагання з повітряного бою, пілотажу і гонок швидкісними моделями літаків.

Крім того, регулярно проводяться авіа-шоу, концерти та фестивалі. На території спорткомплексу для гостей і відвідувачів діє готель.

23 квітня 1934 року на Аеродромі Чайка був створений Київський аероклуб Тсоавіахіму. А в 1941 році на базі цього аероклубу розпочала роботу льотна школа ВПС РККА. У травні 1948 року тут знову відновив роботу Центральний аероклуб ДТСААФ УРСР, в 1964 році перейменований в Республіканський авіаційно-спортивний клуб ДТСААФ УРСР.

Улітку 1976 року на Аеродромі Чайка пройшов VIII чемпіонат світу з вищого пілотажу. Він став перший і єдиний чемпіонат світу з вищого пілотажу, який провели в СРСР. 1984 аероклубу присвоїли ім’я Авіаконструктора і академіка О.К.Антонова.

З моменту незалежності України аналогом ДТСААФ стала організація «Товариство сприяння обороні України” (ТСОУ). Вона була Створена в 1991 році. Тоді ж цей Аероклуб назвали Центральний Аероклуб ТСОУ ім. О.К.Антонова.

У 2001 році на льотному полі аеродрому Папа Римський Іоанн Павло II провів літургію, на якій були присутні близько 150 000 чоловік з різних країн світу.

2012 року на території спорткомплексу «Чайка» побудована аеродинамічна труба.

Call Now Button